بیست و پنجمین کنگره ملی و دومین کنگره بین‌المللی علوم و صنایع غذایی ایران

"دومین کنگره بین المللی و بیست و پنجمین کنگره ملی علوم و صنایع غذائی ایران" همچون سال های گذشته با حمایت و همکاری انجمن متخصصین علوم و صنایع غذائی مازندران، دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و صنایع غذائی و با حضور شرکت‌های صنایع غذایی داخلی و خارجی در بهمن ماه 96 برگزار می‌گردد.

به اطلاع شرکت کنندگانی که چکیده مقاله آن ها پذیرفته شده است می رساند،جهت بارگذاری فایل مقاله کامل(متن کامل مقاله به همراه چکیده فارسی و انگلیسی) از قسمت "مقالات من " در صفحه کاربری خود وارد شوید و با کلیک بر روی گزینه اصلاح مقاله مورد نظر، فایل جدید را بارگذاری نمایید.
شرکت کنندگانی که مقالات شان پذیرفته شده می بایست ضمن بارگذاری رسید پرداخت هزینه ثبت نام، آخرین نسخه مقاله را که شامل چکیده فارسی و انگلیسی می باشد( حتی در صورتی که مشمول اصلاحیه نشده باشد) بارگذاری نمایند.
به اطلاع شرکت کنندگان محترم می رساند، بنا به درخواست بسیاری از شما عزیزان تاریخ ارسال مقاله کامل تا 30 دی ماه تمدید گردید.
قابل توجه ثبت نام کنندگانی که مقاله شان بصورت مشروط پذیرفته شده است

سوال: در ایمیل نتیجه داوری، نوع پذیرش بنده پذیرفته شده مشروط/ انجام اصلاحات ذکر شده اما فایلی جهت اصلاح برای بنده ارسال نشده که موارد اصلاحی را بدانم، چکار باید کنم؟
در این مورد که داور پیامی جهت اصلاح نگذاشته است به ٣ روش زیر عمل کنید:
١- ابتدا چکیده و یا مقاله را براساس فرمت ذکر شده ی مربوطه در سایت کنگره اصلاح نمایید.
٢- هزینه مربوط به ثبت نام را به شماره حساب ذکر شده در قسمت هزینه های مهم واریز نمایید و تصویر فیش پرداختی را به همراه شماره رسید در صفحه کاربری خود وارد نمایید.
٣- اگر فقط چکیده را ارسال نمودید، باید تا پایان مهلت ذکر شده در ایمیل مربوط به نتیجه داوری شما، مقاله کامل را با توجه به فرمت ذکر شده در سایت در صفحه کاربری خود بارگذاری نمایید تا پس از داوری مجدد نوع ارائه( پوستر یا سخنرانی) مشخص گردد.
متقاضیان محترم شرکت در کارگاه ها، لطفا برای ثبت نام در کارگاه به لینک "کارگاه های آموزشی" موجود در وبسایت کنگره مراجعه فرمایید.
شرکت کنندگانی که مقالات انگلیسی‌شان به صورت سخنرانی پذیرفته شده، در صورت تمایل به ارائه به زبان انگلیسی آمادگی خود را به دبیرخانه کنگره اعلام نمایند.
مهلت ارسال چکیده مقالات پایان یافت.
با توجه به اتمام زمان ارسال مقالات علاقمندان میتوانند برای ارسال مقالات خود به سایت همایش و نمایشگاه مواد اولیه و افزودنی های مورد مصرف در تولید انواع مواد غذایی به آدرس اینترنتی ifstaaddetives.ir مراجعه نمایند.
پس از پایان تاریخ اعلام نتایج داوری برای مقالات پذیرفته شده گواهی پذیرش صادر خواهد شد.
مقالاتی که به صورت ایده های نو مطرح می شوند، هنگام ثبت نام مدارک مربوط به ایده های نو (ثبت اختراع و .....) به همراه مقاله ارسال گردد.
گزینه ارسال مقاله مربوط به ایده نو در بخش بارگذاری و ارسال مقالات قرار دارد.
مقالات پژوهشی برگزیده کنگره در مجلات علمی - پژوهشی معتبر وزارت علوم (ISC) به چاپ خواهد رسید.
اساتید و پژوهشگران محترم، چنانچه تمایل به برگزاری کارگاه آموزشی در محورهای مرتبط با کنگره را دارند، حداکثر تا آذر ماه نسبت به ارسال عنوان و سرفصل کارگاه به دبیرخانه کنفرانس اقدام فرمایند، تا بررسی و هماهنگی های لازم بعمل آید.