بیست و پنجمین کنگره ملی و دومین کنگره بین‌المللی علوم و صنایع غذایی ایران

"دومین کنگره بین المللی و بیست و پنجمین کنگره ملی علوم و صنایع غذائی ایران" همچون سال های گذشته با حمایت و همکاری انجمن متخصصین علوم و صنایع غذائی مازندران، دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و صنایع غذائی و با حضور شرکت‌های صنایع غذایی داخلی و خارجی در اردیبهشت ماه 97 برگزار می‌گردد.

قابل توجه شرکت کنندگان محترمی که مقاله شان به عنوان پوستر پذیرفته شده است : ابعاد پوستر ١٠٠ سانتیمتر( ارتفاع) در ٧٠ سانتیمتر( عرض) میباشد.
شرکت کنندگان غیر حضوری نیز باید پوستر چاپ شده ی خود را به آدرس کنگره ارسال نمایند تا قبل از برگزاری کنگره توسط دبیرخانه دریافت گردد.
قابل توجه شرکت کنندگان محترمی که به صورت حضوری ثبت نام نموده اند می رساند، جهت انجام پذیرش و دریافت پکیج و گواهی، حتما کارت شناسایی معتبر به همراه داشته باشند. 
  خواهشمند است شرکت کنندگانی که به صورت غیرحضوری ثبت نام نموده اند حداکثر تا تاریخ ۹۷/۱/۲۸ آدرس کامل پستی (به همراه کد پستی)خود را در صفحه شخصی در وبسایت همایش وارد نمایند.
متقاضیان محترم شرکت در کارگاه ها، لطفا برای ثبت نام در کارگاه به لینک "کارگاه های آموزشی" موجود در وبسایت کنگره مراجعه فرمایید.
شرکت کنندگانی که مقالات انگلیسی‌شان به صورت سخنرانی پذیرفته شده، در صورت تمایل به ارائه به زبان انگلیسی آمادگی خود را به دبیرخانه کنگره اعلام نمایند.
مهلت ارسال چکیده مقالات پایان یافت.
با توجه به اتمام زمان ارسال مقالات علاقمندان میتوانند برای ارسال مقالات خود به سایت همایش و نمایشگاه مواد اولیه و افزودنی های مورد مصرف در تولید انواع مواد غذایی به آدرس اینترنتی ifstaaddetives.ir مراجعه نمایند.
مقالات پژوهشی برگزیده کنگره در مجلات علمی - پژوهشی معتبر وزارت علوم (ISC) به چاپ خواهد رسید.